Izmenjava znanj in dobrih praks ponovne uporabe gradbenih odpadkov
Količina gradbenih odpadkov v Sloveniji naglo raste. Leta 2020 je v Sloveniji nastalo 4,5 milijona ton gradbenih odpadkov, leta 2021 6 milijonov ton in leta 2022 že 8,6 milijona ton, kar je največja statistično zabeležena količina gradbenih odpadkov. V letu 2020 so gradbeni odpadki predstavljali 59 % vseh odpadkov, leta 2021 skoraj dve tretjini, leta 2022 pa že skoraj tri četrtine (vir: SURS). Z rastjo gradbenih odpadkov je gradbeni sektor postal ključni akter krožnega gospodarstva. Zavedamo se številnih izzivov, ki jih prinaša rast teh količin in s katerimi se sooča gradbeni sektor, zato smo v okviru projekta RESTART zasnovali strokovni dogodek, namenjen izmenjavi znanj, idej in dobrih praks med vsemi deležniki v gradbeništvu.
V namen izmenjave znanj in dobrih praks ponovne uporabe gradbenih odpadkov organiziramo dogodek Obvladovanje izzivov trajnostnega in krožnega gospodarstva, 21. novembra 2024, med 9. in 14. uro v Hotelu City v Mariboru.
Strokovni dogodek bo posvečen ključnim temam s področja ponovne uporabe gradbenih odpadkov, kot so krožno gospodarstvo, gradbeni procesi ter recikliranje materialov v gradbeništvu, pri čemer bomo predstavili primere dobrih praks. V razpravah bomo naslovili največje izzive slovenske gradbene industrije in skupaj iskali odgovore na izzive, s katerimi se sooča slovenski gradbeni sektor na poti krepitve kompleksnega celostnega sistemskega procesa do učinkovitejše ter večje ponovne uporabe gradbenih odpadkov.
Obeta se bogat in interaktiven program s predavanji priznanih strokovnjakov ter živahno izmenjavo mnenj na okrogli mizi. Tudi spremljevalni program bo udeležencem omogočil dragoceno izmenjavo izkušenj, ustvarjanje novih povezav, mreženje in s tem novih priložnosti.
Verjamemo v poglobljeno razpravo na področju iskanja trajnostnih rešitev za razvoj gradbenega sektorja v Sloveniji.
Vabljeni, da se nam pridružite – bodite del pomembne razprave.