Predstavitev novih električnih avtobusov
Mestna občina Maribor in Javno podjetje Marprom iz Skupine JHMB pospešeno nadaljujeta z elektrifikacijo mestnega potniškega prometa.
Na mariborske ulice in ceste bo tako že v naslednjih dneh zapeljalo več novih električnih avtobusov različnih dimenzij – od najmanjših do največjih zgibnih, ki se po vrsto letih vračajo v mestni promet. Ob tej priložnosti vas vabimo na predstavitveni dogodek v sredo, 24. junija 2026, ob 9. uri na Avtobusni postaji Maribor, Mlinska ulica 1.
Na njem boste lahko pobliže spoznali po eno novo električno vozilo za vsako velikost:
- 18-metrski zgibni avtobus,
- 12-metrstki standardni avtobus,
- 9,5-metrski avtobus,
- 6,5-metrski minibus,
- 4-metrsko mini vozilo Maister.
O pomenu teh pridobitev bosta na dogodku podala izjavi:
- župan MO Maribor Aleksander Saša Arsenovič,
- direktor JP Marprom Ranko Šmigoc.
Mikrolokacija predstavitve na AP Maribor bo prostor ob sredinskem otoku s strani pokritih peronov, kjer boste lahko omenjene avtobuse tudi posneli.
Vljudno vabljeni!
Prijavite se na naše e-novice
Bodite obveščeni o novostih in pomembnih informacijah.